W Polsce, jak i zresztą na całym świecie coraz więcej firm i klientów indywidualnych korzysta z pomocy ekip sprzątających, dlatego też na naszym rynku pojawia się coraz więcej firm, które oferują swoim klientom kompleksowe sprzątanie. Z racji tego, że na naszym rynku oferta jest naprawdę bardzo szeroka, to wybranie najlepszej firmy sprzątającej nie jest wcale zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze doświadczonej ekipy.

Pozytywna opinia

Dobra firma sprzątająca powinna pochwalić się pozytywnymi opiniami i dobrymi referencjami od sowich byłych klientów. W Internecie dostępnych jest bardzo wiele profesjonalnych serwisów internetowych w których umieszczane są opinie byłych klientów o poszczególnych ekipach sprzątających. Dzięki takim serwisom błyskawicznie dowiemy się, z której firmy sprzątającej usług warto skorzystać, a które firmy należy omijać szerokim łukiem. Warto poczytać również tematyczne fora internetowe, dzięki którym również można natrafić na bardzo przydatne informacje.

Certyfikaty i ubezpieczenie

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale w przypadku zatrudniania ekipy sprzątającej warto upewnić się, czy dana firma posiada ubezpieczenie OC. Mowa tutaj oczywiście o ubezpieczeniu przed przypadkowymi szkodami. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które mają bardzo drobie wyposażenie, które w wielu przypadkach wymaga specjalistycznych i bardzo nietypowych metod czyszczenia. Bardzo dużym plusem firm sprzątających i wyraźnym sygnałem dla nas, że mamy do czynienia z doświadczoną ekipą jest posiadanie dodatkowych certyfikatów branżowych. Szczególną uwagę warto zwracać przede wszystkim na certyfikat “Gwarant Czystości i Higieny”, który wydawany jest przez Polską Izbę Gospodarczą Czystości.

Profesjonalne wyposażenie

W dzisiejszych czasach porządny mop, solidna miotła i ścierka to niestety niewystarczające wyposażenie, aby firma sprzątająca mogła świadczyć usługi na światowym poziomie. Profesjonalne ekipy powinny posiadać specjalistyczne odkurzacze oraz nowoczesny sprzęt do czyszczenia i pielęgnacji dywanów. Jeżeli firma będzie posiadać porządny sprzęt od renomowanych producentów, to będziemy mieć pewność, że nasze mieszkanie będzie czyste na błysk i co najważniejsze, że wszystkie prace zostaną wykonane na czas. W przypadku firm sprzątających olbrzymie znaczenie ma nie tylko jakość sprzątania, ale również terminowość w realizacji podjętych zleceń.

Skuteczne środki czystości

Dobra firma sprzątająca powinna stosować sprawdzone i co najważniejsze skuteczne środki czystości, które oczywiście muszą być w 100% bezpieczne. Najlepsze ekipy korzystają z środków chemicznych, które są niedostępne w zwykłych sklepach. Preparaty tego typu pozwalają na zdecydowanie lepszą konserwację czyszczonych powierzchni, dzięki czemu znacząco zwiększa się ich żywotność. Jeżeli firma sprzątająca korzystać będzie z tanich środków czystości, to należy jak najszybciej z niej zrezygnować.

Usługi dodatkowe

Aby wybrać porządną firmę sprzątającą warto sprawdzić również jakie usługi dodatkowe oferuje swoim klientom. Warto sprawdzić przede wszystkim czy firma oferuje prace sezonowe, takie jak np. odśnieżanie, czy grabienie liści. Zatrudniając jedną ekipę bardzo ważne jest to, aby była ona otwarta i elastyczna, dzięki czemu nie będzie potrzeby szukania nowego zleceniobiorcy, przy nietypowych pracach. Oczywiście pamiętać należy także i o tym, aby dokładnie upewnić się ile kosztują dodatkowe usługi.